O náušniciach:

1. Z čoho sú náušnice vyrábané?

Náušnice vyrábam z polymérovej hmoty. Občas pri svojej tvorbe používam aj akrylové farby, trblietky, metalické fólie a iné doplnky. Jednotlivé časti spájam kovovými spojovacími krúžkami v rôznych farbách.

Kovový komponent v zadnej časti je z chirurgickej ocele. Zapínanie môže byť taktiež z chirurgickej ocele, kovové alebo z plastu.

2. Čo je polymérová hmota?

Polymérová hmota je druh modelovacej hmoty na báze PVC, ktorá potrebuje prejsť procesom vytvrdzovania. To sa deje pri pečení v elektrickej trúbe (čas a teplota podľa návodu na obale).

3. Na čo sa polymérová hmota používa?

Z polymérovej hmoty je možné vyrobiť širokú škálu vecí. Najčastejšie sa môžeme stretnúť so šperkami, rôznymi dekoráciami, postavičkami, soškami a podobne.

Mňa oslovila hlavne na výrobu šperkov, ale skúšala som už aj kľúčenky či podložky pod poháre.

Okrem toho ňnou umelci zdobia aj lyžičky, poháre a iné predmety, ktoré znesú teplotu určenú na vytvrdnutie hmoty v trúbe.

Výroba a design:

1. Kto vyrába a designuje produkty Neya?

Design aj výrobu svojich produktov si tvorím sama (okrem technológií, ako je napríklad potlač plechových hrnčekov).

Každý kúsok je dômyselne navrhnutý a srdcom vytvorený tak, aby robil radosť svojmu budúcemu majiteľovi/ budúcej majiteľke.

2. Ako prebieha proces výroby?

Ako prvé musí prísť dobrý nápad. Niekedy príde hneď, niekedy až počas procesu tvorby a občas aj čisto náhodou. Či už je to inšpirácia na tvary, farby alebo samotné produkty.

Ako prvé si väčšinou stanovím aký produkt chcem vyrobiť, ďalej vymyslím jeho tvar a farby, následne si vymodelujem a vytlačím pomocou 3D tlače potrebné pomôcky. Keď mám všetko prichystané, púšťam sa do samotnej výroby.

 

3. Je možné spraviť produkt aj na mieru?

Áno.

Takéto tvorenie je jedno z mojich najobľúbenejších.

Pokiaľ v mojom obchodíku nenájdeš vhodný kúsok pre seba, alebo máš konkrétnu predstavu, neváhaj ma osloviť! 🙂 Rada skonzultujem možnosti a pripravím vysnívaný kúsok podľa predstáv.

Doprava a platba:

1. Ako dlho budem čakať na svoju objednávku?

Doba dodania záleží od toho, či daný produkt mám skladom, alebo bude vyrábaný na objednávku.

Pokiaľ mám vec skladom, zabalím ju čo najskôr bude možné a v priebehu 1-3 dní odovzdám do prepravy.

Ďalej je už balíček a čas jeho dodania v rukách osudu prepravnej spoločnosti.

 

Pri výrobe na mieru je doba dodania individuálna, podľ mojich aktuálnych možností. Približný čas bude vždy konzultovaný so zákazníkom.

2. Ako sa ku mne balíček dostane?

Na posielanie balíčkov využívam služby spoločnosti Packeta (majú veľa odberných miest, kde si zásielku môžte vyzdvihnúť, alebo vám ju prinesú až na adresu).

 

Osobný odber je možný po dohode v Trnave.

3. Ako môžem zaplatiť?

K plateniu je možné využiť online platobnú bránu, prevod na účet alebo dobierku.